2022 Kadıköy Çevre Festivali

“#DoğayaEmekVer ”

Her yıl Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında “Kentte Ekolojik Yaşam” temasıyla gerçekleştirdiğimiz Kadıköy Çevre Festivalini geçtiğimiz yıl pandemi nedeni ile çevrimiçi platformlarda gerçekleştirmiştik. Bu yıl beşincisiyle 03-05 Haziran 2022 tarihlerinde yeniden Selamiçeşme Özgürlük Parkında buluşuyoruz. Dört yılda 100.000 üzerinde ziyaretçi ağırladığımız ülkenin en kapsamlı ve en büyük Çevre Festivali ile iklim değişikliği başta olmak üzere ülkemiz ve dünyadaki tüm çevre sorunlarına farklı çerçevelerden yaklaşarak bireysel ya da topluluklar olarak çözüm oluşturmak, ekolojik yaşama dair örnekler sunmayı amaçlıyoruz. Katılımcı anlayışla programı oluşturulan, doğaya emek veren tüm sivil toplum kuruluşlarının, vakıf ve toplulukların stantları ile yer aldığı, çalışmalarını ve deneyimlerini paylaştığı festivalde; atölyeler, paneller, söyleşiler, konserler, film gösterimleri ve tiyatrolar gibi birçok etkinlik yer almaktadır.

2022 Kadıköy Çevre Festivalinde son yıllarda yaşadığımız, artık kaçamadığımız ve somut olarak gözlemlediğimiz pandemi, orman yangınları, seller, müsilaj gibi sorunların nedeni İklim Krizine dikkat çekmeyi, beraber “İklim Krizi ile Mücadele!” edebileceğimizi, sürdürülebilir ve güvenilir bir geleceğin nasıl mümkün olabileceğini, dünyadaki ayak izimizi nasıl azaltabileceğimizi aktarmayı hedeflemekteyiz.

İklim Krizi ile Mücadele etmek, ekolojik yaşama yeni bir adım atmak, doğaya emek verenlerle buluşmak için 2022 Kadıköy Çevre Festivaline bekleriz..