NO | KATILIMCI | Stant |
1 | KADIKÖY BELEDİYESİ KURUMSAL DANIŞMA | GİRİŞ |
2 | KADIKÖY BELEDİYESİ KÜLTÜR ve SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ | SİNEMA ÇADIRI |
3 | KADIKÖY BELEDİYESİ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ve SIFIR ATIK MÜDÜRLÜĞÜ | B1 |
4 | KADIKÖY BELEDİYESİ İKLİM ELÇİLERİ | B2 |
5 | KADIKÖY BELEDİYESİ PARK ve BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ | B3 |
6 | KADIKÖY BELEDİYESİ YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ- BETON ZEMİN LABORATUVARI | B4 |
7 | KADIKÖY KENT KONSEYİ | B5-B6 |
8 | LIONS - 118Y YÖNETİM ÇEVRESİ | B7 |
9 | TÜBİSAD / GO PLUS | B8 |
10 | SDG4 KIDS | B9 |
11 | VEGACADEMIA ve BOĞAZİÇİ VEGAN TOPLULUĞU | B10 |
12 | GENÇ İKLİM HAREKETİ | B11 |
13 | ODTÜ YEŞİL KAMPÜS TOPLULUĞU / MARMARA ÜNİVERSİTESİ EKOLOJİ ve ATÖLYELER KULÜBÜ | B12 |
14 | TEMA VAKFI KADIKÖY ŞUBESİ | B13 |
15 | VALİDEBAĞ GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ / KADIKÖY ATÖLYE - ŞENNAZ UZUN | B14 |
16 | KOLZA BIODIZEL | B15 |
17 | GOOD4TRUST | B16 |
18 | CHANGE.ORG TÜRKİYE | B17 |
19 | ÇEKÜL VAKFI | B18 |
20 | EKOHARİTA | B19 |
21 | EKOSFER DERNEĞİ | B20 |
22 | WWF- TÜRKİYE DOĞAL HAYATI KORUMA VAKFI | B21 |
23 | GREENPEACE AKDENİZ TÜRKİYE | C1 |
24 | DEVRİDAİM SÜRDÜRÜLEBİLİR EKONOMİ ENSTİTÜSÜ | C2 |
25 | GEL OYNA ve T - İSTASYONU | C3 |
26 | YERYÜZÜ DERNEĞİ | C4 |
27 | YERYÜZÜ DERNEĞİ TAKAS MASASI | C5 |
28 | YENİ İNSAN YAYINEVİ | C6 |
29 | YUVA DERNEĞİ | C7 |
30 | POTLAÇ KADIN KOOPERATİFİ | C8 |
31 | SOAPY CO. | C9 |
32 | EUDEMONIA / BE NATUREL&CO. | C10 |
33 | ATÖLYE ALANI | A1-A6 |
34 | SULAX | E1 |
35 | ECORDING | D1 |
36 | DOĞAL YAŞAM DERNEĞİ | D2 |
37 | ULUSAL TOHUM TAKAS MERKEZİ GRUBU | D3 |
38 | YEŞİL DÜŞÜNCE DERNEĞİ | D4 |
39 | SİYAMDER | D5 |
40 | AİRQOON HAVA İZLEME ve YÖNETİM SİSTEMİ | D6 |
41 | ABOLİSYONİST VEGAN HAREKET | D7 |
42 | İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ | D8 |
43 | HAYATA DESTEK DERNEĞİ | D9 |
44 | AKUT ARAMA KURTARMA DERNEĞİ | D10 |
45 | MAHALLE AFET GÖNÜLLÜLERİ ACİL MÜDAHALE DERNEĞİ | D11 |
46 | GEA ARAMA KURTARMA | D12 |
47 | BİRLEŞİK ARAMA KURTARMA DERNEĞİ | D13 |
48 | KADIKÖY AFET GÖNÜLLÜLERİ | D14 |
49 | BAK KADIKÖY BELEDİYESİ KENTSEL ARAMA KURTARMA TAKIMI | D15 |
50 | ARAMA KURTARMA KÖPEKLERİ DERNEĞİ | D16 |
51 | YIRCA KÖYÜ ÜRETİCİ KADINLARI KOOPERATİFİ | D17 |
52 | YENİDEN HATAY, YENİDEN HAYAT KOOPERATİFİ | D18 |
53 | FENERYOLU VETERİNER POLİKLİNİĞİ | D19 |
54 | KOZALAK DERNEĞİ | D20 |
55 | BUĞDAY EKOLOJİK YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ | D21 |
56 | OCELİLER ve DOSTLARI KÜLTÜREL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ | D22 |
57 | KASDAŞ BÜFE | |
58 | A SAHNESİ | |
59 | KADIKÖY BELEDİYESİ ATIKSIZ YAŞAM DÜKKANI | F1 |
60 | KADIKÖY DÜKKAN | F2 |
61 | İSTANBUL GO OKULU | F3-F4 |
62 | POLESTAR PİLATES | Pilates Alanı |
63 | SÖYLEŞİ ALANI | Söyleşi Alanı |
64 | BAK KADIKÖY BELEDİYESİ KENTSEL ARAMA KURTARMA TAKIMI | BAK Etkinlik Alanı |
65 | ARAMA KURTARMA KÖPEKLERİ DERNEĞİ | AKKD Etkinlik Alanı |
66 | YEŞİL ALAN ATÖLYELER | YA1-YA4 |
67 | NET ZERO CUP |
STANT ATÖLYELERİ | ||||
Cuma | ||||
Saat | Atölye | Düzenleyen | Hedef Grubu | Stant |
Gün Boyu | İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Atölyeleri | Kadıköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü | Her Yaş | B1 |
Gün Boyu | Tohum Topu ve Yetişkin Ağaç Dağıtımı | Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü | Her Yaş | B3 |
Gün Boyu | Beton Zemin Laboratuvarı | Kadıköy Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü | Her Yaş | B4 |
Gün Boyu | LIONS - 118Y Yönetim Çevresi | LIONS - 118Y Yönetim Çevresi | Her Yaş | B7 |
Gün Boyu | Ömürlük Cihazlar E-Atık Tamir Atölyesi | TÜBİSAD / Atma Bağışla | Her Yaş | B8 |
Gün Boyu | Go Plus İşbirliği ile Elektronik Cihazlarda Veri İmha Atölyesi | TÜBİSAD / Atma Bağışla | Her Yaş | B8 |
Gün Boyu | Sıfır Atık Kutu Oyunu | TEMA Vakfı Kadıköy Şubesi | Çocuk | B13 |
Gün Boyu | Ağaç Kartları Eğitici Oyunları | TEMA Vakfı Kadıköy Şubesi | Çocuk | B13 |
Gün Boyu | İstanbul'un Doğal Alanları Bilmecesi | ÇEKÜL Vakfı | Çocuk | B18 |
Gün Boyu | Tohum Çimlendirme | ÇEKÜL Vakfı | Çocuk | B18 |
Gün Boyu | Takas Masası | Yeryüzü Derneği | Her Yaş | C5 |
Gün Boyu | Doğal Parfüm Yapma Atölyesi | Doğal Yaşam Derneği | Yetişkin | D2 |
Gün Boyu | Yerel Tohum ve Fide Dağıtımı | Ulusal Tohum Takas Merkezi Grubu | Her Yaş | D3 |
Gün Boyu | BAK- Kadıköy Etkinlikleri | BAK- Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş | D15 |
Gün Boyu | Arama Kurtarma Köpekleri Atölyesi | Arama Kurtarma Köpekleri Derneği | Her Yaş | D16 |
Gün Boyu | Go Oyunu | İstanbul Go Okulu - Mehmet Emin Barsbey | Çocuk | F3-F4 |
11:00 | Doğa Dedektifleri Atölyesi | İstanbul Medeniyet Üniversitesi - Ayça Çelikbilek | Çocuk | D8 |
12:00 | İklim Ağacı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Çocuk | B2 |
12:00 | Atık Yağ Geri Kazanımı Atölyesi | KOLZA BİODİZEL | Her Yaş | B15 |
12:00 | Kompost Atölyesi | EKOHARİTA | Her Yaş | B19 |
12:00 | Vegan Kek Atölyesi | Yeryüzü Derneği | Her Yaş | C4 |
12:30 | Yüz Boyama | Validebağ Gönüllüleri Derneği / Kadıköy Atölye - Şennaz Uzun | Çocuk | B14 |
13:00 | İklim Çarkı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Her Yaş | B2 |
13:00 | Bokashi Kompost Atölyesi | ODTÜ Yeşil Kampüs Topluluğu / Marmara Üniversitesi Ekoloji ve Atölyeler Kulübü | Her Yaş | B12 |
13:00 | Ekşi Mayalı Ekmek Atölyesi | Yeryüzü Derneği | Her Yaş | C4 |
14:00 | İklim Ağacı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Çocuk | B2 |
14:00 | Kompost Atölyesi | EKOHARİTA | Her Yaş | B19 |
14:30 | Seramik Çamurundan Modelleme / Heykel Çalışması | Validebağ Gönüllüleri Derneği / Kadıköy Atölye-Şennaz Uzun | Her Yaş | B14 |
15:00 | İklim Çarkı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Her Yaş | B2 |
15:00 | 2000 Sonrası Türkiye'de Ekolojik Yıkım ve Olaylar | ODTÜ Yeşil Kampüs Topluluğu / Marmara Üniversitesi Ekoloji ve Atölyeler Kulübü | Yetişkin | B12 |
15:00 | Repair Cafe 1 - Dikiş Atölyesi -"ATMA DÖNÜŞTÜR" | Yeryüzü Derneği | Her Yaş | C5 |
16:00 | İklim Ağacı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Çocuk | B2 |
16:00 | Vegan Mayonez Atölyesi | VEGACADEMIA ve Boğaziçi Üniversitesi Vegan Birimi | Her Yaş | B10 |
17:00 | İklim Çarkı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Her Yaş | B2 |
Cumartesi | ||||
Saat | Atölye | Düzenleyen | Hedef Grubu | Stant |
Gün Boyu | İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Atölyeleri | Kadıköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü | Her Yaş | B1 |
Gün Boyu | Tohum Topu ve Yetişkin Ağaç Dağıtımı | Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü | Her Yaş | B3 |
Gün Boyu | Beton Zemin Laboratuvarı | Kadıköy Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü | Her Yaş | B4 |
Gün Boyu | LIONS - 118Y Yönetim Çevresi | LIONS - 118Y Yönetim Çevresi | Her Yaş | B7 |
Gün Boyu | Ömürlük Cihazlar E-Atık Tamir Atölyesi | TÜBİSAD / Atma Bağışla | Her Yaş | B8 |
Gün Boyu | Go Plus işbirliği ile Elektronik Cihazlarda Veri İmha Atölyesi | TÜBİSAD / Atma Bağışla | Her Yaş | B8 |
Gün Boyu | İstanbul'un Doğal Alanları Bilmecesi | ÇEKÜL Vakfı | Çocuk | B18 |
Gün Boyu | Tohum Çimlendirme | ÇEKÜL Vakfı | Çocuk | B18 |
Gün Boyu | Takas Masası | Yeryüzü Derneği | Her Yaş | C5 |
Gün Boyu | Doğal Parfüm Yapma Atölyesi | Doğal Yaşam Derneği | Yetişkin | D2 |
Gün Boyu | Yerel Tohum ve Fide Dağıtımı | Ulusal Tohum Takas Merkezi Grubu | Her Yaş | D3 |
Gün Boyu | BAK- Kadıköy Etkinlikleri | BAK- Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş | D15 |
Gün Boyu | Arama Kurtarma Köpekleri Atölyesi | Arama Kurtarma Köpekleri Derneği | Her Yaş | D16 |
Gün Boyu | Sokak Hayvanları İçin Mama Dağıtımı | Feneryolu Veteriner Polikliniği | Her Yaş | D19 |
Gün Boyu | Go Oyunu | İstanbul Go Okulu - Mehmet Emin Barsbey | Çocuk | F3-F4 |
12:00 | İklim Ağacı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Çocuk | B2 |
12:00 | Atık Yağ Geri Kazanımı Atölyesi | KOLZA BİODİZEL | Her Yaş | B15 |
12:00 | Kompost Atölyesi | EKOHARİTA | Her Yaş | B19 |
13:00 | İklim Çarkı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Her Yaş | B2 |
13:00 | Bokashi Kompost Atölyesi | ODTÜ Yeşil Kampüs Topluluğu / Marmara Üniversitesi Ekoloji ve Atölyeler Kulübü | Her Yaş | B12 |
13:00 | Vegan Peynir Atölyesi | Yeryüzü Derneği | Her Yaş | C4 |
14:00 | İklim Ağacı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Çocuk | B2 |
14:00 | Kompost Atölyesi | EKOHARİTA | Her Yaş | B19 |
14:00 | Kombucha Atölyesi | Yeryüzü Derneği | Her Yaş | C4 |
14:00 | Doğal ve Atık Malzemelerden Oyuncak Yapımı | Oceliler ve Dostları Kültürel Yardımlaşma Drneği | Çocuk | D22 |
15:00 | İklim Çarkı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Her Yaş | B2 |
15:00 | 2000 Sonrası Türkiye'de Ekolojik Yıkım ve Olaylar | ODTÜ Yeşil Kampüs Topluluğu / Marmara Üniversitesi Ekoloji ve Atölyeler Kulübü | Yetişkin | B12 |
15:00 | Hayalindeki Kenti Çiz Atölyesi | GREENPEACE Akdeniz-Türkiye | Her Yaş | C1 |
15:00 | Repair Cafe 2- İleri Dönüşüm Atölyesi-"ATMA DÖNÜŞTÜR" | Yeryüzü Derneği | Her Yaş | C5 |
16:00 | Hangi Atık Hangi Kutuda | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Çocuk | B2 |
16:00 | Vegan Peynir Atölyesi | VEGACADEMIA ve Boğaziçi Üniversitesi Vegan Birimi | Her Yaş | B10 |
16:00 | Vegan Süt Ürünleri Atölyesi | Abolistyonist Vegan Hareket | Her Yaş | D7 |
Pazar | ||||
Saat | Atölye | Düzenleyen | Hedef Grubu | Stant |
Gün Boyu | İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Atölyeleri | Kadıköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü | Her Yaş | B1 |
Gün Boyu | Tohum Topu ve Yetişkin Ağaç Dağıtımı | Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü | Her Yaş | B3 |
Gün Boyu | Beton Zemin Laboratuvarı | Kadıköy Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü | Her Yaş | B4 |
Gün Boyu | LIONS - 118Y Yönetim Çevresi | LIONS - 118Y Yönetim Çevresi | Her Yaş | B7 |
Gün Boyu | Ömürlük Cihazlar E-Atık Tamir Atölyesi | TÜBİSAD / Atma Bağışla | Her Yaş | B8 |
Gün Boyu | Go Plus İşbirliği ile Elektronik Cihazlarda Veri İmha Atölyesi | TÜBİSAD / Atma Bağışla | Her Yaş | B8 |
Gün Boyu | İstanbul'un Doğal Alanları Bilmecesi | ÇEKÜL Vakfı | Çocuk | B18 |
Gün Boyu | Tohum Çimlendirme | ÇEKÜL Vakfı | Çocuk | B18 |
Gün Boyu | Takas Masası | Yeryüzü Derneği | Her Yaş | C5 |
Gün Boyu | Doğal Parfüm Yapma Atölyesi | Doğal Yaşam Derneği | Yetişkin | D2 |
Gün Boyu | Yerel Tohum ve Fide Dağıtımı | Ulusal Tohum Takas Merkezi Grubu | Her Yaş | D3 |
Gün Boyu | BAK- Kadıköy Etkinlikleri | BAK- Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş | D15 |
Gün Boyu | Arama Kurtarma Köpekleri Atölyesi | Arama Kurtarma Köpekleri Derneği | Her Yaş | D16 |
Gün Boyu | Go Oyunu | İstanbul Go Okulu - Mehmet Emin Barsbey | Çocuk | F3-F4 |
12:00 | İklim Ağacı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Çocuk | B2 |
12:00 | Atık Yağ Geri Kazanımı Atölyesi | KOLZA BİODİZEL | Her Yaş | B15 |
13:00 | Hangi Atık Hangi Kutuda | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Çocuk | B2 |
13:00 | Bokashi Kompost Atölyesi | ODTÜ Yeşil Kampüs Topluluğu / Marmara Üniversitesi Ekoloji ve Atölyeler Kulübü | Her Yaş | B12 |
14:00 | İklim Çarkı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Her Yaş | B2 |
14:00 | Veganlıkla İlgili Sık Sorulan Sorular Atölyesi | Abolistyonist Vegan Hareket | Her Yaş | D7 |
15:00 | Hangi Atık Hangi Kutuda | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Çocuk | B2 |
15:00 | 2000 Sonrası Türkiye'de Ekolojik Yıkım ve Olaylar | ODTÜ Yeşil Kampüs Topluluğu / Marmara Üniversitesi Ekoloji ve Atölyeler Kulübü | Yetişkin | B12 |
15:00 | Atıksız Yaşam Atölyesi | Yeryüzü Derneği | Her Yaş | C4 |
15:00 | Repair Cafe 3 - Tamirat-"ATMA DÖNÜŞTÜR" | Yeryüzü Derneği | Her Yaş | C5 |
16:00 | İklim Çarkı | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Her Yaş | B2 |
16:00 | Vegan Yoğurt Atölyesi | VEGACADEMIA ve Boğaziçi Üniversitesi Vegan Birimi | Her Yaş | B10 |
17:00 | Hangi Atık Hangi Kutuda | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Çocuk | B2 |
A SAHNESİ PROGRAMI | ||
Cuma | ||
Saat | Etkinlik Adı | Katılımcılar |
11.00 | Kadıköy Çocuk Sanat Merkezi, "Çevre Şarkıları" Konseri | |
11:40 | Bir Afet Masalı Müzikal Oyunu | Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı |
12:30 | Ödül Töreni | "Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pillerini Biriktiren Okulların Ödül Töreni" |
12:45 | "Betonman'e Karşı Orman" Tiyatro Gösterisi | İstanbul Tiyatro Atölyesi |
13.30 | Kadıköy Kent Konseyi İklim Eylemi Çalışma Grubu / Yeşil Akademi Platformu "İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Bir Geleceğe Doğru 17 Adım Konferansı" | İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Bir Geleceğe Doğru 17 Adım Prof. Dr. Esra Yüksel Acı, Prof. Dr. Rana Atabay Kuşçu "Gezegendeki Ayak İzi Atölyesi" Dr. Öğr. Üyesi Funda H. Sezgin |
16:00 | Varillaz - Ritim Grubu | Varillaz - Ritim Grubu |
Cumartesi | ||
Saat | Etkinlik Adı | Katılımcılar |
12:00 | Açılış Töreni | Bando Kadıköy Belediyesi Başkanı Şerdil Dara Odabaşı Konuşması Kadıköy Belediyesi Afet Gönüllüleri Sertifika Töreni |
14:00 | Afet ve Kentsel Dirençlilik | Moderatör: Erdal Şahan, Jeofizik Mühendisi / Kadıköy Belediyesi Konuşmacı: Prof. Dr. Naci Görür, Jeoloji Mühendisi / İstanbul Teknik Üniversitesi |
15:30 | Varillaz - Ritim Grubu | Varillaz - Ritim Grubu |
15:45 | Kentlerin Yeniden İnşası ve Sürdürülebilir Bir Gelecek | Moderatör: Gökçe Ahi / Odak Kooperatifi |
17:00 | Varillaz - Ritim Grubu | Varillaz - Ritim Grubu |
17:30 | Gönüllülük ve Örgütlenme | Moderatör: Hakan Özdemir, Jeoloji Mühendisi / Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı Lideri ve Afet Yönetim Bürosu Şefi Konuşmacılar: • Önder Turan / AKUT Arama Kurtarma Derneği Eğitim Bölümü Sorumlusu • Eda Karakaş / GEA Arama Kurtarma -Ekoloji - İnsani Yardım Takım Lideri • Cihan Uyanık / Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği Kadıköy İlçe Temsilcisi • Erkut Doyran / Birleşik Arama Kurtarma Derneği Başkanı • Rıdvan Öner / Hayata Destek Derneği Program Sorumlusu |
Pazar | ||
Saat | Etkinlik Adı | Katılımcılar |
13:00 | Varillaz - Ritim Grubu | Varillaz - Ritim Grubu |
14.00 | "Bedensel ve Ruhsal Dirençlilik" | SAĞLIKLI YAŞIYORUZ Moderatör: A. Okan ÇAĞLAR / Sağlıklı Yaşıyoruz Kurucusu Moderatör: Nurçin ÇAĞLAR / Sağlıklı Yaşıyoruz Kurucusu Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın, Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı, SY Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Osman Erk İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Baybars Türel Kardiyolog / Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı, SY Danışma Kurulu üyesi Uzm. Dr. Pınar Balcı İç Hastalıkları Uzmanı, SY Danışmanı Dr. Bekir Uğur Yavuzcan Fitoterapist SY Danışma Kurulu üyesi Opr. Dr. Sultan Kaya Ünsal / Göz Hastalıkları Uzmanı, SY Danışma Kurulu üyesi Opr. Dr. Hüsrev Purisa Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı, SY Danışma Kurulu üyesi Psk. Çiğdem Toksoy / Psikolog - Çift ve Aile Terapisti, SY Danışmanı Diyetisyen Yeşim Temel Özcan / SY Danışma Kurulu üyesi |
18:00 | Sade Kaave | Kolza Biodizel A.Ş. katkılarıyla |
SİNEMATEK SİNEMA ÇADIRI | |||
Cuma-Cumartesi-Pazar | |||
Saat | Sinema | Düzenleyen | Hedef Grubu |
13:00 | Kazdağları Evimiz, Nesime Karateke, Türkiye, 2021, 6‘ | Sinematek Sinemaevi ve BIFED ile Çadırda Kısa Filmler | Her Yaş |
Apartmanların Gölgesinde: Bir Kent Tarımı Deneyimi, Melike Selin Durmaz Ekenler, Türkiye, 2021,19’ | Sinematek Sinemaevi ve BIFED ile Çadırda Kısa Filmler | Her Yaş | |
Kül Kent, Tolga Barman, Türkiye, 2018,29′ | Sinematek Sinemaevi ve BIFED ile Çadırda Kısa Filmler | Her Yaş | |
Kül, Aziz Arga, Türkiye, 2021, 15’ | Sinematek Sinemaevi ve BIFED ile Çadırda Kısa Filmler | Her Yaş | |
Our Ark, Deniz Tortum, Kathryn Hamilton, Hollanda, ABD, Türkiye, 2021, 12‘ | Sinematek Sinemaevi ve BIFED ile Çadırda Kısa Filmler | Her Yaş | |
Umut Her Zaman Var: İkizköy'ün Hikayesi, Selen Çatalyürekli, Türkiye, 2022, 13’ | Sinematek Sinemaevi ve BIFED ile Çadırda Kısa Filmler | Her Yaş | |
Troas'ta Suya Dair, Felat Erkozan, Türkiye, 2022, 14‘ | Sinematek Sinemaevi ve BIFED ile Çadırda Kısa Filmler | Her Yaş | |
Cumartesi | |||
Saat | Sinema | Düzenleyen | Hedef Grubu |
15:00 | Derin Uğultu, Ozan Turgut, Tükiye, 2022, 56’ Film Sonrası Yönetmen Ozan Turgut ve Selahattin Sami Teymurtaş Söyleşisi /TMMOB Jeoloji Müh. Odası İstanbul Şubesi Yön. Kurulu Başkanı | Her Yaş |
BAK ETKİNLİK ALANI | |||
Cuma | |||
Saat | Etkinlik | Düzenleyen | Hedef Grubu |
12:30 | Yangın Söndürme Oyunu (P.A.S.S.) | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +10 Yaş |
13.00 | Eşini Bul Afet Çantanı Hazırla | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +6 Yaş |
13.00 | Takım Olma Oyunları | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş |
13.30 | Kaçış Planı | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +5 Yaş ve Ebeveynler |
14.00 | Görevleri Tamamla Afet Çantanı Hazırla | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş |
15.30 | Kaçış Planı | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +5 Yaş ve Ebeveynler |
16.00 | Görevleri Tamamla Afet Çantanı Hazırla | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş |
Cumartesi | |||
Saat | Etkinlik | Düzenleyen | Hedef Grubu |
12:30 | Yangın Söndürme Oyunu (P.A.S.S.) | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +10 Yaş |
13.00 | Eşini Bul Afet Çantanı Hazırla | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +6 Yaş |
13.00 | Takım Olma Oyunları | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş |
13.30 | Kaçış Planı | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +5 Yaş ve Ebeveynler |
14.00 | Görevleri Tamamla Afet Çantanı Hazırla | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş |
15.30 | Kaçış Planı | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +5 Yaş ve Ebeveynler |
16.00 | Görevleri Tamamla Afet Çantanı Hazırla | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş |
Pazar | |||
Saat | Etkinlik | Düzenleyen | Hedef Grubu |
12:30 | Yangın Söndürme Oyunu (P.A.S.S.) | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +10 Yaş |
13.00 | Eşini Bul Afet Çantanı Hazırla | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +6 Yaş |
13.00 | Takım Olma Oyunları | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş |
13.30 | Kaçış Planı | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +5 Yaş ve Ebeveynler |
14.00 | Görevleri Tamamla Afet Çantanı Hazırla | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş |
15.30 | Kaçış Planı | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | +5 Yaş ve Ebeveynler |
16.00 | Görevleri Tamamla Afet Çantanı Hazırla | BAK Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı | Her Yaş |
ATÖLYE ALANI PROGRAMI | ||||
Cuma | ||||
Saat | Atölye | Düzenleyen | Hedef Grubu | Stant |
Gün Boyu | Ev Yapımı Kağıt Atölyesi | Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru | Her Yaş | A1 |
Gün Boyu | Tohum Topu Atölyesi | Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru | Her Yaş | A1 |
Gün Boyu | Kağıt Hamurundan Obje Atölyesi | Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru | Her Yaş | A1 |
12:00 | Şule Şenol ile T-İstasyonu Oyunları | Şule Şenol, Gel Oyna ve T-İstasyonu | Çocuk | A2 |
12:00 | İklim Dirençliliği Oyunu | Ayça Çelikbilek | + 16 Yaş | A3 |
12:00 | Çevreci Kral Kurbağa ile Yaratıcı Drama | Bilgi Demirhan | Çocuk | A4 |
12:00 | Secondchance İleri Dönüşüm Kutu Atölyesi | Aylin Karaman Akgün, Mier Handmade / Secondchance İleri Dönüşüm Hareketi | Yetişkin | A5 |
13:00 | Meltem Ulu ile İstanbul'un Balıkları Atölyesi | Yeni İnsan Yayınevi | Çocuk | A3 |
13:00 | Çekirdeksiz Domates ile Yaratıcı Drama | Bilgi Demirhan | Çocuk | A4 |
13:00 | Be Naturel&Co. ile Doğal Boyama ve Shibori | Simin Günday, Be Naturel&Co. | Her Yaş | A6 |
14:00 | Ayşegül Çetinkol ile Yeni Bir Kent Hayal Et Atölyesi | Yeni İnsan Yayınevi | Çocuk | A3 |
14:00 | Çöpü Sıfırla Oyun Atölyesi | Çöpüne Sahip Çık Vakfı | Çocuk | A4 |
14:00 | Fırtına Öncesi Oyunu | Ayça Çelikbilek | Çocuk | A5 |
15:00 | Leyla Aslan - Buğday Derneği ile Mevsimsel Beslenme | Yeni İnsan Yayınevi | Çocuk | A3 |
15:30 | Kenevir Kağıt Yapım Atölyesi | EarthisDAO | Her Yaş | A5 |
16:00 | Hayvanları Okuyor ve Çiziyoruz | Gülce Özen Gürkan, Abolistyonist Vegan Hareket | Çocuk | A2 |
16:00 | İdil Ertürkler, Aroma Terapi ile Zihin Beden Ruh Dengesi | İdil Ertürkler, Eudemonia | Yetişkin | A3 |
16:00 | Eski Tişörtten Alışveriş Çantası Yapma Atölyesi | Çöpüne Sahip Çık Vakfı | Her Yaş | A4 |
17:00 | İdil Ertürkler ile Doğal Cilt Bakımı | İdil Ertürkler, Eudemonia | Yetişkin | A3 |
17:00 | Kot Pantolon Kumaşlarından Dokuma Yastık | Potlaç Kadın Kooperatifi | Yetişkin | A4 |
Cumartesi | ||||
Saat | Atölye | Düzenleyen | Hedef Grubu | |
Gün Boyu | Ev Yapımı Kağıt Atölyesi | Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru | Her Yaş | A1 |
Gün Boyu | Tohum Topu Atölyesi | Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru | Her Yaş | A1 |
Gün Boyu | Kağıt Hamurundan Obje Atölyesi | Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru | Her Yaş | A1 |
12:00 | Şule Şenol ile T-İstasyonu Oyunları | Şule Şenol, Gel Oyna ve T-İstasyonu | Çocuk | A2 |
12:00 | Cilt Toniği Yapım Atölyesi | SOAPY CO. | + 16 Yaş | A4 |
12:00 | Kurutulmuş Çiçeklerden Tasarım Atölyesi | Ender Fusun EKİCİGİL | Çocuk | A5 |
13:00 | İdil Ertürkler, Aroma Terapi ile Zihin Beden Ruh Dengesi | İdil Ertürkler, Eudemonia | Yetişkin | A3 |
14:00 | Çöpü Sıfırla Oyun Atölyesi | Çöpüne Sahip Çık Vakfı | Çocuk | A3 |
14:00 | Be Naturel&Co. ile Doğal Boyama ve Shibori | Simin Günday, Be Naturel&Co. | Her Yaş | A4 |
14:00 | Meftun Bayır ile Çocuklar Dünyayı Kurtarıyor Atölyesi | Yeni İnsan Yayınevi | Çocuk | A5 |
15:00 | Nebahat Barış ile Her Çocuk Özeldir Atölyesi | Yeni İnsan Yayınevi | Çocuk | A5 |
16:00 | Eski Mobilyalara Modern Bir Dokunuş | Potlaç Kadın Kooperatifi | Yetişkin | A2 |
16:00 | İdil Ertürkler ile Doğal Cilt Bakımı | İdil Ertürkler, Eudemonia | Yetişkin | A3 |
16:00 | Secondchance İleri Dönüşüm Kutu Atölyesi | Aylin Karaman Akgün, Mier Handmade / Secondchance İleri Dönüşüm Hareketi | Yetişkin | A5 |
Pazar | ||||
Saat | Atölye | Düzenleyen | Hedef Grubu | |
Gün Boyu | Ev Yapımı Kağıt Atölyesi | Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru | Her Yaş | A1 |
Gün Boyu | Tohum Topu Atölyesi | Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru | Her Yaş | A1 |
Gün Boyu | Kağıt Hamurundan Obje Atölyesi | Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru | Her Yaş | A1 |
12:00 | Kök Boya Yapım Atölyesi | SİYAMDER | Her Yaş | A2 |
12:00 | İdil Ertürkler, Aroma Terapi ile Zihin Beden Ruh Dengesi | İdil Ertürkler, Eudemonia | Yetişkin | A3 |
12:00 | Kurutulmuş Çiçeklerden Tasarım Atölyesi | Ender Fusun EKİCİGİL | Çocuk | A4 |
12:00 | Çevreci Kral Kurbağa ile Yaratıcı Drama | Bilgi Demirhan | Çocuk | A6 |
13:00 | İdil Ertürkler ile Doğal Cilt Bakımı | İdil Ertürkler, Eudemonia | Yetişkin | A3 |
13:00 | Çekirdeksiz Domates ile Yaratıcı Drama | Bilgi Demirhan | Çocuk | A6 |
14:00 | Yumurta Kutularına Tohum Ekme Atölyesi | SİYAMDER | Her Yaş | A2 |
14:00 | Atölye BiMola İşbirliği ile E-Atıklardan Mozaik Atölyesi | TÜBİSAD -Atölye BiMola | Her Yaş | A3 |
14:00 | Bahar Havzalı ile Tohum Topu Atölyesi | Yeni İnsan Yayınevi | Çocuk | A4 |
14:00 | Be Naturel&Co. ile Doğal Boyama ve Shibori | Simin Günday, Be Naturel&Co. | Her Yaş | A5 |
14:00 | Kenevir Kağıt Yapım Atölyesi | EarthisDAO | Her Yaş | A6 |
15:00 | Kardelen Özdemir ile Köyde Yaz Tatili Atölyesi | Yeni İnsan Yayınevi | Çocuk | A4 |
15:00 | Bahçe Şemsiyesi Brandalarının Bisiklet Aksesuarları Olarak İleri Dönüşümü | Potlaç Kadın Kooperatifi | Yetişkin | A6 |
16:00 | Atık Kumaşlardan Bez Çanta Yapım Atölyesi | SİYAMDER | Her Yaş | A2 |
YEŞİL ETKİNLİK ALANI | ||||
Cuma | ||||
Saat | Etkinlik | Düzenleyen | Hedef Grubu | Stant |
Gün Boyu | Kuş Gözlem Atölyesi | WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı | Çocuk ve Ebeveynler | YA 1 |
11:00 | Bahar Bingosu | Kozalak Derneği | Çocuk | YA 3 |
11:30 | Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi | SDG4 Kids | Çocuk ve Ebeveynler | YA 2 |
12:00 | Habitat Keşfi | Kozalak Derneği | Çocuk | YA 3 |
14:00 | Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi | SDG4 Kids | Çocuk ve Ebeveynler | YA 2 |
16:00 | Su Ayak İzi Oyunu | Çevreci Evi | Çocuk | YA 2 |
17:00 | Su Ayak İzi Oyunu | Çevreci Evi | Çocuk | YA 2 |
Cumartesi | ||||
Saat | Etkinlik | Düzenleyen | Hedef Grubu | |
Gün Boyu | Kuş Gözlem Atölyesi | WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı | Çocuk ve Ebeveynler | YA 1 |
12:00 | Su Ayak İzi Oyunu | Çevreci Evi | Çocuk ve Ebeveynler | YA 3 |
13:00 | Atık Toplama Turnuvası | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Her Yaş | YA 2 |
13:00 | Su Ayak İzi Oyunu | Çevreci Evi | Çocuk ve Ebeveynler | YA 3 |
13:00 | Sürdürülebilirlik ve İklim Bulmacaları | Yuva Derneği | Çocuk | YA 4 |
14:00 | Falun Dafa Meditasyonu | Falun Dafa Derneği | Çocuk ve Ebeveynler | YA 1 |
14:00 | Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi | SDG4 Kids | Çocuk ve Ebeveynler | YA 3 |
14:00 | İklim Tombalası | Yuva Derneği | + 16 Yaş | YA 4 |
15:00 | Atık Toplama Turnuvası | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Her Yaş | YA 2 |
15:00 | Duyu Rotası | Yuva Derneği | 5-8 Yaş | YA 4 |
16:00 | Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi | SDG4 Kids | Çocuk ve Ebeveynler | YA 3 |
17:00 | Atık Toplama Turnuvası | Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri | Her Yaş | YA 2 |
17:00 | Hayalimdeki Döngüsel Şehirler / Çocuklar İçin Felsefe - Ecem Hekimoğlu | Devri Daim Sürdürülebilirlik Ekonomi Enstitüsü | Çocuk | YA 4 |
Pazar | ||||
Saat | Etkinlik | Düzenleyen | Hedef Grubu | |
12:00 | Su Ayak İzi Oyunu | Çevreci Evi | Çocuk ve Ebeveynler | YA 3 |
12:30 | Müzikli Doğaçlama/Dans ve Ritim Destekli Yaratıcı Drama Çalışmaları (Orff Tekniği) | Validebağ Gönüllüleri Derneği / Kadıköy Atölye, Şennaz Uzun | Çocuk | YA 2 |
13:00 | Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi | SDG4 Kids | Çocuk ve Ebeveynler | YA 1 |
13:00 | Su Ayak İzi Oyunu | Çevreci Evi | Çocuk ve Ebeveynler | YA 3 |
14:00 | İklim Tombalası | Yuva Derneği | + 16 Yaş | YA 3 |
15:00 | Kuş Boyama Atölyesi | Yuva Derneği | Çocuk | YA 3 |
15:30 | Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi | SDG4 Kids | Çocuk ve Ebeveynler | YA 1 |
15:30 | Çuval Yarışı, Halat Çekme, Mendil Kapmaca, Su Balonu Yarışma Oyunları | Validebağ Gönüllüleri Derneği / Kadıköy Atölye, Şennaz Uzun | Çocuk | YA 2 |
16:00 | Falun Dafa Meditasyonu | Falun Dafa Derneği | Çocuk ve Ebeveynler | YA 3 |
17:00 | Maske Yapım Atölyesi ve Etkinliği | Validebağ Gönüllüleri Derneği / Kadıköy Atölye, Şennaz Uzun | Çocuk | YA 2 |
PİLATES ALANI | ||||
Cuma-Cumartesi | ||||
Saat | Atölye | Düzenleyen | Hedef Grubu | Stant |
15:00 | Pilates Etkinliği | Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü | Yetişkinler | Pilates Alanı |
16:00 | Pilates Etkinliği | Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü | Yetişkinler | Pilates Alanı |
Pazar | ||||
Saat | Pilates | Düzenleyen | Hedef Grubu | Stant |
15:00 | Polestar Pilates, Demet Kale | Polestar Pilates | Yetişkinler | Pilates Alanı |
16:00 | Polestar Pilates, Hülya Özbek | Polestar Pilates | Yetişkinler | Pilates Alanı |
SÖYLEŞİ ALANI | ||
Cuma | ||
Saat | Etkinlik Adı | Düzenleyen |
15:00 | Küresel Okuryazarlık Ağı | Yuva Derneği |
16:00 | İkizdere’de Vadinin Dönüşümü | Yeni İnsan Yayınevi |
17:00 | İklim Kriziyle Mücadelede Teknolojinin Yeri | ECORDİNG |
18:00 | Yeşil Havadis Kömürden Çıkış | Yeşil Düşünce Derneği |
Cumartesi | ||
Saat | Etkinlik Adı | Düzenleyen |
12:00 | Endüstriyel Kenevirin Tanımı, Sanayi Alanında Kullanımı ve İklim Değişikliğine Etkisi | EarthisDAO |
13:00 | Doktor Uygar Özesmi ile Dayanıklı Kentler için Türetim Ekonomisi ve Yerel Dayanışma - İBB Kadın ve Aile İşleri Müdürü Sinem Gülenç | GOOD4TRUST |
14.00 | Alper Can Kılıç ile Doğanın Ekonomisi, Döngüsel Ekonomi ve Kentsel Yaşama Ekolojik Bakış | Devridaim Sürdürülebilir Ekonomi Enstitüsü |
15:00 | Yerel Tohumların Önemi ve Yerel Tohum Dağıtımı | Ulusal Tohum Takas Merkezi Grubu |
16.00 | Çöpümüze Sahip Çıkmak -Tüketim Kültürümüzü Dönüştürmek - Emrah Bilge | Çöpüne Sahip Çık Vakfı |
17:00 | Aytaç Timur Moderatörlüğünde "Ekopolitika" Konuşmacılar: Ömer Faruk, Güner Yanlıç, Süheyla Doğan | Yeni İnsan Yayınevi |
Pazar | ||
Saat | Etkinlik Adı | Düzenleyen |
12:00 | Gezegen için Kentsel Adalet | GREENPEACE Akdeniz-Türkiye |
14:00 | Ulaşım Aracını Söyle Sana Karbon Ayak İzini Söyleyeyim | Ekosfer Derneği |
15:00 | Üretici: Balâ Bahçe - Kentten Kırsala Göç Deneyimi | Ekoharita |
16:00 | Doğal Tarım, Kimyasalsız Üretim ve Yerel Tohum Dağıtımı | Ulusal Tohum Takas Merkezi Grubu |
17:00 | Veganca Şarkılar-Dinleti | Abolisyonist Vegan Hareket |
ARAMA KURTARMA KÖPEKLERİ DERNEĞİ ETKİNLİK ALANI | |||
Cuma | |||
Saat | Etkinlik | Düzenleyen | Hedef Grubu |
12.00 | Lena/Toma İtaat ve Arama Gösterisi | BAK Kadıköy Arama – Kurtarma Köpekleri Gösterisi | Her Yaş |
13.00 | Workshop - Koku Takibi | Arama Kurtarma Köpekleri Derneği | Her Yaş |
15.00 | Misafir Köpekler İtaat Gösterileri | Akut, Ataşehir BLD. Sultanbeyli BLD. K9 Ekipleri | Her Yaş |
16.00 | Hocalar Eşliğinde İtaat Parkurları Kullanımı | Arama Kurtarma Köpekleri Derneği | Her Yaş |
17.00 | Lena/Toma İtaat ve Arama Gösterisi | BAK Kadıköy Arama – Kurtarma Köpekleri Gösterisi | Her Yaş |
Cumartesi | |||
Saat | Etkinlik | Düzenleyen | Hedef Grubu |
12.00 | Lena/Toma İtaat ve Arama Gösterisi | BAK Kadıköy Arama – Kurtarma Köpekleri Gösterisi | Her Yaş |
13.00 | Workshop - Arazide Canlı Arama Eğitimi | Arama Kurtarma Köpekleri Derneği | Her Yaş |
15.00 | Misafir Köpekler İtaat Gösterileri | Akut, İHH, Sarıyer BLD. Pendik BLD. K9 Ekipleri | Her Yaş |
16.00 | Hocalar Eşliğinde İtaat Parkurları Kullanımı | Arama Kurtarma Köpekleri Derneği | Her Yaş |
17.00 | Lena/Toma İtaat ve Arama Gösterisi | BAK Kadıköy Arama – Kurtarma Köpekleri Gösterisi | Her Yaş |
Pazar | |||
Saat | Etkinlik | Düzenleyen | Hedef Grubu |
12.00 | Lena/Toma İtaat ve Arama Gösterisi | BAK Kadıköy Arama – Kurtarma Köpekleri Gösterisi | Her Yaş |
13.00 | Workshop - Enkazda Canlı Arama Eğitimi | Arama Kurtarma Köpekleri Derneği | Her Yaş |
15.00 | Misafir Köpekler İtaat Gösterileri | Akut, Büyükçekmece BLD. Bahçelievler BLD. K9 Ekipleri | Her Yaş |
16.00 | Hocalar Eşliğinde İtaat Parkurları Kullanımı | Arama Kurtarma Köpekleri Derneği | Her Yaş |
17.00 | Lena/Toma İtaat ve Arama Gösterisi | BAK Kadıköy Arama – Kurtarma Köpekleri Gösterisi | Her Yaş |