2020 Kadıköy Çevre Festivali

“Doğaya Emek Ver”

Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Kentte Ekolojik Yaşam temasıyla gerçekleştirdiğimiz Kadıköy Çevre Festivalinin bu yıl dördüncüsüyle 05-07 Haziran 2020 tarihlerinde Selamiçeşme Özgürlük Parkında buluşuyoruz.

Üç yılda 100.000 üzerinde ziyaretçi ağırladığımız ülkenin en kapsamlı ve en büyük Çevre Festivali ile iklim değişikliği başta olmak üzere ülkemiz ve dünyadaki tüm çevre sorunlarına farklı çerçevelerden yaklaşarak bireysel ya da topluluklar olarak çözüm oluşturmak, ekolojik yaşama dair örnekler sunmayı amaçlıyoruz. Katılımcı anlayışla programı oluşturulan, doğaya emek veren tüm sivil toplum kuruluşlarının, vakıf ve toplulukların stantları ile yer aldığı, çalışmalarını ve deneyimlerini paylaştığı festivalde; atölyeler, paneller, söyleşiler, doğa gözlemleri, konserler, film gösterimleri ve tiyatrolar gibi birçok etkinlik yer almaktadır.

2020 Kadıköy Çevre Festivalinde günlük tüketim alışkanlıklarımız, al-kullan-at sistemi ile dünya kaynaklarımızı hızla tüketirken büyüyen atık sorununa dikkat çekmeyi, atıksız - sıfır çöp yaşamın, sürdürülebilir bir geleceğin mümkün olduğunu, beraber dünyadaki ayak izimizi azaltarak kentte daha ekolojik bir yaşamı nasıl inşa edebileceğimizi aktarmayı hedeflemekteyiz. Ekolojik yaşama dair bu alanda birikim ve deneyimlerinizi paylaşmak üzere sizleri de aramızda görmek ziyaretçilerimize sizinle beraber ekolojik yaşam için adımlar atma fırsatı sunmak isteriz.

Festivale etkinliklerinizle ya da stant katılımınız için 02 Mart 2020 tarihine kadar başvuru formunu doldurmak yeterlidir. Doğaya emek verenler ile birlikte Selamiçeşme Özgürlük Parkında görüşmek üzere.