PROGRAM

ANA SAHNE PROGRAMI
 
Cuma 
Saat  Etkinlik Adı Katılımcılar
11.30   Bando
12.00 Açılış Konuşması A. Şule Sümer
Kadıköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü
12.15 Dünya Bizim Evimiz Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu & Sadri Alışık Kültür Merkezi 
13.00 Ödül Töreni Çevreci Okullarımız Ödül Töreni                                                      
13.30   Bando
14.00 Müzik Dinletisi Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi 
17.00-19.00 Konser Grup ATA
     
Cumartesi 
Saat  Etkinlik Adı Katılımcılar
12.30-13.00 Açılış Töreni Varillaz - Ritim Grubu     
Kadıköy Belediyesi Başkanı Mesut KÖSEDAĞI
Friedrichshain-Kreuzberg Belediye Başkanı Clara HERRMANN
13.00-14.30 Sürdürülebilir Kentler için Yağmur Suyu Hasadı Panel: Sürdürülebilir Kentler için Yağmur Suyu Hasadı
Moderatör: Dr.Akgün İlhan, Boğaziçi Üniversitesi

Konuşmacılar:
Doç. Dr. Ender Peker, Orta Doğu Teknik Üniversitesi
14.30-15.30   Varillaz - Ritim Grubu
15.30-17.00 Sürdürülebilir ve Kapsayıcı Kalkınma için Şehirler Panel: Sürdürülebilir ve Kapsayıcı Kalkınma için Şehirler
Moderatör: Prof. Dr. Esra YÜKSEL ACI, Marmara Üniversitesi STKAM Müdürü                                                                                                

Konuşmacılar:                                                                                                                                       
Doç. Dr. Betül Duman, Yıldız Teknik Üniversitesi
Bilinç Sezgin, Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Programları Direktörü
18.00 Konser Sade Kaave - Kolza Biodizel katkılarıyla
     
Pazar 
Saat  Etkinlik Adı Katılımcılar
12.00-13.30 İklim Dostu Kentler WWF-Türkiye - Doğal Hayatı Koruma Vakfı
Tek Dünya Kentleri Yarışması Sunumu ve Ödül Töreni

Sunum: Tanyeli Behiç Sabuncu, WWF-Türkiye İklim ve Enerji Progamı Müdürü

Ödül Takdimi: Dr. Sedat Kalem, WWF-Türkiye Doğa Koruma Direktörü

Panel: İklim Dostu Kentler
Moderatör: Tanyeli Behiç Sabuncu, WWF-Türkiye İklim ve Enerji Programı Müdürü

Prof. Dr. Ayşen Erdinçler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı
Lokman Atasoy, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Danışmanı
Aynur Şule Sümer, Kadıköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü
Kemal Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanı

Rapor Sunumu: Afetlere Dirençli Kentler için Doğal Yapı Malzemeleri ve Yöntemleri
Tanyeli Behiç Sabuncu, WWF-Türkiye

Soru Cevap ve Kapanış
14.00-18.00 Sağlıklı Yaşam Alışkanlıklarında Sürdürülebilirlik SAĞLIKLI YAŞIYORUZ

Moderatör: A. Okan ÇAĞLAR, Sağlıklı Yaşıyoruz Kurucusu
Moderatör: Nurçin ÇAĞLAR, Sağlıklı Yaşıyoruz Kurucusu                               

Prof. Dr. Osman Erk, İç Hastalıkları Uzmanı
Doç. Dr. Şule Şahin Onat, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı
Uzm. Dr. Baybars Türel, Kardiyoloji Uzmanı-Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı
Opr. Dr. Sultan Kaya Ünsal, Göz Hastalıkları Uzmanı
Opr. Dr. Hüsrev Purisa, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı
Uzm. Dr. Feride Cavadzade, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
Dr. Bekir Uğur Yavuzcan, Fitoterapist
Dyt. Psk. Ceren Çetin, Diyetisyen-Psikolog
ATÖLYE ALANI PROGRAMI
         
Cuma  
Saat Atölye Düzenleyen Hedef Grubu  Atölye 
11.00-13.00 Dönüştürülebilir Ürünlerle Mum Yapım Atölyesi Her Telden Tasarım Atölyesi Çocuk A1
14.00-16.00 Çöpü Sıfırla Oyun Atölyesi Çöpüne Sahip Çık Vakfı Çocuk A1
16.00-17.00 Atık Basketbol Turnuvası Çöpüne Sahip Çık Vakfı Her Yaş A1
         
13.00-14.00 Makedo: Atıkları Yeniden Değerlendirerek Oyuncak Tasarlama Atölyesi İnditoys Çocuk A2
15.00-16.00 Atıksız Mutfak Atölyesi Dr. Leyla Kabasakal, Permatürk Vakfı Her Yaş A2
         
13.00-14.00 İleri Dönüşüm Atölyesi Let's do it Türkiye Çocuk A3
         
12.00-13.30 Çay Hamurundan İleri Dönüşüm Atölyesi Devri Daim Sürdürülebilir Ekonomi Enstitüsü Her Yaş A4
14.00-15.00 Eski Mobilyaların Dönüşüm Atölyesi Potlaç Kadın Kooperatifi Yetişkin  A4
         
Cumartesi  
Saat Atölye Düzenleyen Hedef Grubu  Atölye 
Gün Boyu  Ev Yapımı Kağıt Atölyesi Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru  Her Yaş  A1
Gün Boyu  Tohum Topu Atölyesi Nebahat KAVAK,  Medeniyet Hamuru  Her Yaş  A1
Gün Boyu  Kağıt Hamurundan Obje Atölyesi Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru  Her Yaş  A1
         
Gün Boyu  Doğal Mum Yapım Atölyesi Havva Köse, Lila Stüdyo Her Yaş  A2
         
13.00-14.00 İleri Dönüşüm Atölyesi Let's do it Türkiye Çocuk A3
14.00-15.00 Vegan Süt ve Peynir Atölyesi Yaşamdan Yana Derneği Her Yaş  A3
15.00-16.00 Arkadaşlık Denizi Atölyesi Yeni İnsan Yayınevi Çocuk A3
16.00-17.00 Mikro Yeşillerle Makro Besinler Atölyesi Yaşamdan Yana Derneği Her Yaş  A3
         
12.00-14.00 Kurutulmuş Çiçeklerden Ayraç Tasarım Atölyesi  Füsunun Çiçek Sanatı Yetişkin  A4
15.00-16.00 Yaratıcı Drama ile Kuşlara Fısıldayan Kız Atölyesi                                                                       Bilgi Demirhan Çocuk A4
16.00-17.00 Yaratıcı Drama ile Vincent van Gogh Atölyesi Bilgi Demirhan Çocuk A4
         
14.00 -15.00 Artan Kumaşlardan Evcil Hayvan Oyuncak Yapım Atölyesi Potlaç Kadın Kooperatifi Her Yaş A5
15.00 -16.00 Solucanla Kompost Atölyesi Yeşil Vadi Tarım Her Yaş A5
16.00-17.00 Tohum Atölyesi Hidayet Demet Özdamar, Bahçecinin Günlüğü Her Yaş A5
         
Pazar  
Saat Atölye Düzenleyen Hedef Grubu  Atölye 
Gün Boyu  Ev Yapımı Kağıt Atölyesi Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru  Her Yaş  A1
Gün Boyu  Tohum Topu Atölyesi Nebahat KAVAK,  Medeniyet Hamuru  Her Yaş  A1
Gün Boyu  Kağıt Hamurundan Obje Atölyesi Nebahat KAVAK, Medeniyet Hamuru  Her Yaş  A1
Gün Boyu  Doğal Mum Yapım Atölyesi Havva Köse, Lila Stüdyo Her Yaş  A2
17.00-18.00 Bitki Çayları Atölyesi Uzm. Eczacı Ece Ülkü Bayar, Permatürk Vakfı Her Yaş  A5
12.00-14.00 Kurutulmuş Çiçeklerden Ayraç Tasarım Atölyesi  Füsunun Çiçek Sanatı Yetişkin A4
15.00-16.00 Yaratıcı Drama ile Kuşlara Fısıldayan Kız Atölyesi                                                                       Bilgi Demirhan Çocuk A4
16.00-17.00 Yaratıcı Drama ile Vincent van Gogh Atölyesi Bilgi Demirhan Çocuk A4
         
 13.00-17.00  Kablolardan Bahar Dalları ve Çiçek Atölyesi TÜBİSAD Her Yaş  A5
YEŞİL ETKİNLİK ALANI PROGRAMI 
 
Cuma  
Saat  Atölye  Düzenleyen  Hedef Grubu  Stant
 11.30-13.00 Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi SDG4 Kids Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 1
 14.00-15.30 Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi SDG4 Kids Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 1
16.00-18.00 Vegan Piknik Yaşamdan Yana Derneği ve Üniveg Her Yaş Yeşil Alan 1
         
12.00-13.00 Doğa Dedektifleri Oyunu  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi Çocuk Yeşil Alan 2
15.00-16.00 Doğa Dedektifleri Oyunu  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi Çocuk Yeşil Alan 2
         
10.00-14.00 Safari 3D Puzzle Dinazor 3D Puzzle Balıklar Boyama Doğal Yaşam Derneği Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 3
14.00-16.00 Hediye Atölyesi Doğal Yaşam Derneği Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 3
16.00-18.00 Taş Boyama Atölyesi Doğal Yaşam Derneği Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 3
         
Gün Boyu Geri Dönüştürülebilir Kumaşlardan Bez Bebek Yapım Atölyesi GEA Arama Kurtarma Ekoloji ve İnsani Yardım Derneği Çocuk   Yeşil Alan 4
     
Cumartesi  
Saat  Atölye  Düzenleyen  Hedef Grubu   
12.00-13.00 Sürdürülebilirlik Ekosistem Oyunu Çevreci Evi Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 1
13.00-14.00 Atıkları Ayırt Edelim Oyunu Çevreci Evi Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 1
 14.00-15.30   Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi SDG4 Kids Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 1
16.00-17.30 Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi SDG4 Kids Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 1
         
13.00-14.00 İklim Bulmacası Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri  Her Yaş Yeşil Alan 2
14.00-15.00 İleri Dönüşüm Atölyesi İklim Gönüllüleri Derneği Çocuk   Yeşil Alan 2
15.00-16.00 İklim Bulmacası Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri  Her Yaş Yeşil Alan 2
16.00-17.00 İleri Dönüşüm Atölyesi İklim Gönüllüleri Derneği Çocuk   Yeşil Alan 2
         
11.00-12.00 Nefes ve Meditasyon  Eda Özpeker Nefes Terapisti Yetişkin Yeşil Alan 3
12.00-14.00 Seramik Atölyesi Doğal Yaşam Derneği Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 3
14.00-16.00 Falun Dafa Meditasyonu Falun Dafa Derneği Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 3
16.00-18.00 Tişört Boyama Atölyesi Doğal Yaşam Derneği Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 3
         
Gün Boyu Geri Dönüştürülebilir Kumaşlardan Bez Bebek Yapım Atölyesi GEA Arama Kurtarma Ekoloji ve İnsani Yardım Derneği Çocuk   Yeşil Alan 4
     
Pazar   
Saat  Atölye  Düzenleyen  Hedef Grubu   
12.00-13.00 Sürdürülebilirlik Ekosistem Oyunu Çevreci Evi Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 1
13.00-14.00 Atıkları Ayırt Edelim Oyunu Çevreci Evi Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 1
14.00-15.00 İleri Dönüşüm Atölyesi İklim Gönüllüleri Derneği Çocuk   Yeşil Alan 1
15.00-16.00 Safari 3D Puzzle Dinazor 3D Puzzle Balıklar Boyama Doğal Yaşam Derneği Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 1
16.00-17.00 İleri Dönüşüm Atölyesi İklim Gönüllüleri Derneği Çocuk   Yeşil Alan 1
17.00-18.00 Hediye Atölyesi Doğal Yaşam Derneği Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 1
         
 13.00-14:30   Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi SDG4 Kids Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 2
15.00-16.00 Sokak Oyunları: Çuval Yarışı, Halat Çekme, Mendil Kapmaca Kadıköy Atölye, Şennaz Uzun Çocuk Yeşil Alan 2
16.00-17.30 Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir Atölyesi SDG4 Kids Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 2
         
13.00-14.00 İklim Bulmacası Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri  Her Yaş Yeşil Alan 3
14.00-16.00 Falun Dafa Meditasyonu Falun Dafa Derneği Çocuk ve Ebeveynler Yeşil Alan 3
16.00-17.00 Oyun içinde Oyun; Duygu İhtiyaç Atölyesi Kadıköy Atölye, Şennaz Uzun Çocuk Yeşil Alan 3
17.00-18.00 İklim Bulmacası Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri  Her Yaş Yeşil Alan 3
         
Gün Boyu Geri Dönüştürülebilir Kumaşlardan Bez Bebek Yapım Atölyesi GEA Arama Kurtarma Ekoloji ve İnsani Yardım Derneği Çocuk   Yeşil Alan 4
 SÖYLEŞİ ALANI PROGRAMI
     
Cuma 
Saat  Etkinlik Adı Katılımcılar
15.00-16.00 Veganlığın Yeşil Dönüşümdeki Yeri Yaşamdan Yana Derneği
16.00 -17.00 Sessiz İnşaat Yeni İnsan Yayınevi
17.00-18.00 Enerji Verimliliği Güvenli Asansör Kullanımı BATEM Çalışması Makine Mühendisleri Odası
     
Cumartesi
Saat  Etkinlik Adı Katılımcılar
12.00-13.00 Goranga Yoga ile Mantra Meditasyonu                                          BBT Türkiye Yayınevi
13.30-14.30 Doktor Uygar Özesmi ile Dayanıklı Kentler İçin Türetim Ekonomisi ve Yerel Dayanışma GOOD4TRUST 
15.00-16.00 Kentsel Dönüşümün Hava Kalitesine Etkisi  Airqoon
16.00-17.00 Döngüsel Ekonomi Yeni İnsan Yayınevi
17.00-18.00 Akıllı Atık Yönetiminde Türkiye'de Yapılan Çalışmalar Atık Nakit Yazılım Geliştirme
     
Pazar
Saat  Etkinlik Adı Katılımcılar
11.00-12.00 Sürdürülebilirlik ve Permakültür H. Demet Özdamar & Dr Işık Kalkavan
12.00-13.00 Doğal Temizlik ve Sağlıklı Kalmanın Yolları Dr. Zerrin Sönmez
13.30-14.30 Bhagavad Gita ve Yoga Sistemleri BBT Türkiye Yayınevi
14.30-15.30 Gitmesek de Görmesek de O Kıyı Bizim Kıyımızdır Greenpeace Akdeniz- Elif Şenyurt & Mekanda Adalet-Yaşar Adanalı 
16.00-17.00 Kent ve Çocuk Edebiyatı Yeni İnsan Yayınevi
17.00-18.00 Veganca Şarkılar-Dinleti                                                                Abolisyonist Vegan Hareket
STANT ATÖLYELERİ
   
Cuma  
Saat Atölye Düzenleyen Hedef Grubu  Stant
Gün Boyu İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Atölyeleri Kadıköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü  Her Yaş B1
Gün Boyu İklim Ağacı "Doğadan Mesajınız Var" Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri  Her Yaş B3
Gün Boyu Bitki Dağıtımı Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Her Yaş B4
Gün Boyu Ağaç Avı Atölyesi Kadıköy Kent Konseyi Çocuk B6
Gün Boyu Yerel Tohum ve Fide Dağıtımı                                                                     Ulusal Tohum Takas Merkezi Grubu Her Yaş B8
Gün Boyu Tohum Dikim Atölyesi TEMA Vakfı Kadıköy Şubesi  Çocuk B10
Gün Boyu Evimiz Dünya Kutu Oyunu TEMA Vakfı Kadıköy Şubesi  Çocuk B10
12.00-14.00 Çevre Temalı Yaratıcı Drama Siyamder Çocuk B14
14.00-16.00 Atıktan Kartona Geri Dönüşüm Sembolü Oluşturmak Siyamder Çocuk B14
16.00-18.00 Atık Kumaştan Çanta Atölyesi Siyamder Her Yaş B14
Gün Boyu Çevreci Davranış Panosu İklim Gönüllüleri Derneği Her Yaş B15
Gün Boyu Elektronik Atık İnceleme ve Sökme Atölyesi PULSEC UPCYCLING-YUKARI DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ Her Yaş C1
Gün Boyu Açma Halkalarından Bileklik Atölyesi PULSEC UPCYCLING-YUKARI DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ Her Yaş C1
Gün Boyu Boyama Atölyesi Abolistyonist Vegan Hareket Çocuk C6
Gün Boyu Tohum ve Fide Dağıtımı Yeryüzü Derneği Her Yaş D1
14.00-15.00 Ekşi Mayalı Ekmek Atölyesi Yeryüzü Derneği Her Yaş D1
16.00-17.00 Vegan Yemek Atölyesi Yeryüzü Derneği Her Yaş D1
Gün Boyu Takas Şenliği Takas Masası Her Yaş D2
13.00-15.00 Terzilik Atölyesi Takas Masası Her Yaş D2
15.00-18.00 Repair Cafe Atölyesi Takas Masası Her Yaş D2
Gün Boyu Parfüm Atölyesi Doğal Yaşam Derneği Her Yaş D5
Gün Boyu Doğal Deterjan Atölyesi Doğal Yaşam Derneği Her Yaş D5
14.00-15.00 TABUSUS İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi   +15 Yaş  D6
Gün Boyu Atık Ayrıştırma Kutu Oyunu İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi Her Yaş D6
Gün Boyu İleri Dönüşüm Sanat Atölyesi İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi Her Yaş D6
Gün Boyu Atık Yağ Geri Kazanımı Atölyesi          Kolza Biodizel  Her Yaş D8
Gün Boyu Tohum Çimlendirme Etkinliği ÇEKÜL Vakfı Çocuk D12
Gün Boyu Doğanın Peşinde Harita Oyunu ÇEKÜL Vakfı Çocuk D12
Gün Boyu Geri Dönüşüm Atölyesi GEA Arama Kurtarma Ekoloji ve İnsani Yardım Derneği Çocuk D13
Gün Boyu Ekolojik Deterjan Yapım Atölyesi GEA Arama Kurtarma Ekoloji ve İnsani Yardım Derneği Her Yaş D13
Gün Boyu BAK- Kadıköy Etkinlikleri BAK- Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı Her Yaş D16
Gün Boyu Kodit Temel Kodlama Eğitimi İndi Oyuncak Inditoys Çocuk F4
Gün Boyu Kapla Ahşap Bloklarla İnşa İndi Oyuncak Inditoys Çocuk F4
         
Cumartesi  
Saat Atölye Düzenleyen Hedef Grubu  Stant
Gün Boyu İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Atölyeleri Kadıköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü  Her Yaş B1
Gün Boyu İklim Ağacı "Doğadan Mesajınız Var" Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri  Her Yaş B3
Gün Boyu Bitki Dağıtımı Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Her Yaş B4
Gün Boyu Baharat Atölyesi Kadıköy Kent Konseyi Her Yaş B6
Gün Boyu Yerel Tohum ve Fide Dağıtımı                                                                     Ulusal Tohum Takas Merkezi Grubu Her Yaş B8
Gün Boyu Tohum Dikim Atölyesi TEMA Vakfı Kadıköy Şubesi  Çocuk B10
Gün Boyu Evimiz Dünya Kutu Oyunu TEMA Vakfı Kadıköy Şubesi  Çocuk B10
Gün Boyu Çevreci Davranış Panosu İklim Gönüllüleri Derneği Her Yaş B15
13.00-14.00 Dirençli Kentler Oyunu-Resilient City Game İklim Gönüllüleri Derneği Her Yaş B15
15.00-16.00 Dirençli Kentler Oyunu-Resilient City Game İklim Gönüllüleri Derneği Her Yaş B15
Gün Boyu Maske Boyama Atölyesi Greenpeace Akdeniz Çocuk B21
Gün Boyu Elektronik Atık İnceleme ve Sökme Atölyesi PULSEC UPCYCLING-YUKARI DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ Her Yaş C1
Gün Boyu Açma Halkalarından Bileklik Atölyesi PULSEC UPCYCLING-YUKARI DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ Her Yaş C1
16:00-18:00 Vegan Süt Ürünleri Atölyesi Abolistyonist Vegan Hareket Her Yaş C6
Gün Boyu Tohum ve Fide Dağıtımı Yeryüzü Derneği Her Yaş D1
14.00-15.00 Ekşi Mayalı Ekmek Atölyesi Yeryüzü Derneği Her Yaş D1
16.00-17.00 Vegan Yemek Atölyesi Yeryüzü Derneği Her Yaş D1
Gün Boyu Takas Şenliği Takas Masası Her Yaş D2
13.00-15.00 Terzilik Atölyesi Takas Masası Her Yaş D2
15.00-18.00 Repair Cafe Atölyesi Takas Masası Her Yaş D2
Gün Boyu Doğal Deterjan Atölyesi Doğal Yaşam Derneği Her Yaş D5
Gün Boyu Doğal Parfüm Atölyesi Doğal Yaşam Derneği Her Yaş D5
14.00-15.00 TABUSUS İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi   +15 Yaş  D6
Gün Boyu Atık Ayrıştırma Kutu Oyunu İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi Her Yaş D6
Gün Boyu İleri Dönüşüm Sanat Atölyesi İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi Her Yaş D6
Gün Boyu Atık Yağ Geri Kazanımı Atölyesi          Kolza Biodizel  Her Yaş D8
Gün Boyu Tohum Çimlendirme Etkinliği ÇEKÜL Vakfı Çocuk D12
Gün Boyu Doğanın Peşinde Harita Oyunu ÇEKÜL Vakfı Çocuk D12
Gün Boyu Geri Dönüşüm Atölyesi GEA Arama Kurtarma Ekoloji ve İnsani Yardım Derneği Çocuk D13
Gün Boyu Ekolojik Deterjan Yapım Atölyesi GEA Arama Kurtarma Ekoloji ve İnsani Yardım Derneği Her Yaş D13
Gün Boyu BAK- Kadıköy Etkinlikleri BAK- Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı Her Yaş D16
Gün Boyu Kodit Temel Kodlama Eğitimi İndi Oyuncak Inditoys Çocuk F4
Gün Boyu Kapla Ahşap Bloklarla İnşa İndi Oyuncak Inditoys Çocuk F4
         
Pazar  
Saat Atölye Düzenleyen Hedef Grubu  Stant
Gün Boyu İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Atölyeleri Kadıköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü  Her Yaş B1
Gün Boyu İklim Ağacı "Doğadan Mesajınız Var" Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri  Her Yaş B3
Gün Boyu Bitki Dağıtımı Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Her Yaş B4
Gün Boyu Baharat Atölyesi Kadıköy Kent Konseyi Her Yaş B6
Gün Boyu Yerel Tohum ve Fide Dağıtımı                                                                     Ulusal Tohum Takas Merkezi Grubu Her Yaş B8
Gün Boyu Tohum Dikim Atölyesi TEMA Vakfı Kadıköy Şubesi  Çocuk B10
Gün Boyu Evimiz Dünya Kutu Oyunu TEMA Vakfı Kadıköy Şubesi  Çocuk B10
Gün Boyu Çevreci Davranış Panosu İklim Gönüllüleri Derneği Her Yaş B15
13.00-14.00 Dirençli Kentler Oyunu-Resilient City Game İklim Gönüllüleri Derneği Her Yaş B15
15.00-16.00 Dirençli Kentler Oyunu-Resilient City Game İklim Gönüllüleri Derneği Her Yaş B15
Gün Boyu Maske Boyama Atölyesi Greenpeace Akdeniz Çocuk B21
Gün Boyu Elektronik Atık İnceleme ve Sökme Atölyesi PULSEC UPCYCLING-YUKARI DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ Her Yaş C1
Gün Boyu Açma Halkalarından Bileklik Atölyesi PULSEC UPCYCLING-YUKARI DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ Her Yaş C1
14:00-16:00 Veganlıkla İlgili Sık Sorulan Sorular Atölyesi     Abolistyonist Vegan Hareket Her Yaş C6
Gün Boyu Tohum ve Fide Dağıtımı Yeryüzü Derneği Her Yaş D1
14.00-15.00 Ekşi Mayalı Ekmek Atölyesi Yeryüzü Derneği Her Yaş D1
16.00-17.00 Vegan Yemek Atölyesi Yeryüzü Derneği Her Yaş D1
Gün Boyu Takas Şenliği Takas Masası Her Yaş D2
13.00-15.00 Terzilik Atölyesi Takas Masası Her Yaş D2
15.00-18.00 Repair Cafe Atölyesi Takas Masası Her Yaş D2
Gün Boyu Doğal Deterjan Atölyesi Doğal Yaşam Derneği Her Yaş D5
Gün Boyu Doğal Parfüm Atölyesi Doğal Yaşam Derneği Her Yaş D5
14.00-15.00 TABUSUS İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi   +15 Yaş  D6
Gün Boyu Atık Ayrıştırma Kutu Oyunu İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi Her Yaş D6
Gün Boyu İleri Dönüşüm Sanat Atölyesi İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi Her Yaş D6
Gün Boyu Atık Yağ Geri Kazanımı Atölyesi          Kolza Biodizel  Her Yaş D8
Gün Boyu Tohum Çimlendirme Etkinliği ÇEKÜL Vakfı Çocuk D12
Gün Boyu Doğanın Peşinde Harita Oyunu ÇEKÜL Vakfı Çocuk D12
Gün Boyu Geri Dönüşüm Atölyesi GEA Arama Kurtarma Ekoloji ve İnsani Yardım Derneği Çocuk D13
Gün Boyu Ekolojik Deterjan Yapım Atölyesi GEA Arama Kurtarma Ekoloji ve İnsani Yardım Derneği Her Yaş D13
Gün Boyu BAK- Kadıköy Etkinlikleri BAK- Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı Her Yaş D16
Gün Boyu Kodit Temel Kodlama Eğitimi İndi Oyuncak Inditoys Çocuk F4
Gün Boyu Kapla Ahşap Bloklarla İnşa İndi Oyuncak Inditoys Çocuk F4
NO KATILIMCI    Stant 
1 KADIKÖY BELEDİYESİ KURUMSAL DANIŞMA Stant GİRİŞ
       
2 KADIKÖY BELEDİYESİ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ve SIFIR ATIK MÜDÜRLÜĞÜ  Stant B1
3 BERLİN FRIEDRICHSHAIN - KREUZBERG BELEDİYESİ  Stant B2
4 KADIKÖY BELEDİYESİ İKLİM ELÇİLERİ Stant B3
5 KADIKÖY BELEDİYESİ PARK ve BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ  Stant B4
6 KADIKÖY BELEDİYESİ GÖNÜLLÜLERİ Stant  B5
7 KADIKÖY KENT KONSEYİ  Stant B6
8 MARMARA ÜNİVERSİTESİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ Stant B7
9 ULUSAL TOHUM TAKAS MERKEZİ  Stant  B8
10 AİRQOON HAVA İZLEME VE YÖNETİM SİSTEMİ Stant B9
11 TEMA VAKFI KADIKÖY ŞUBESİ  Stant B10
12 İKLİM ÖNCÜLERİ - GENÇ İKLİM HAREKETİ Stant B11
13 SDG4 KİDS  Stant B12
14 POTLAÇ KADIN KOOPERATİFİ Stant B13
15 SİYAMDER SİVİL YAŞAM DERNEĞİ Stant B14
16 İKLİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ Stant  B15
17 WWF-TÜRKİYE DOĞAL HAYATI KORUMA VAKFI  Stant B16
18 EKOHARİTA  Stant B17
19 TÜBİSAD - TEGV Stant  B18
20 CHANGE.ORG TÜRKİYE Stant B19
21 GOOD4TRUST Stant B20
22 GREENPEACE AKDENİZ TÜRKİYE Stant  B21
       
23 PULSEC UPCYCLING-YUKARI DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ Stant  C1
24 BUĞDAY EKOLOJİK YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ Stant C2
25 PERMATÜRK DOĞAYLA AHENK İÇİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAMA DÖNÜŞ VAKFI Stant C3
26 BAHÇECİNİN GÜNLÜĞÜ Stant  C4
27 EUDEMONIA - BE NATURAL; CO Stant  C5
28 ABOLİSYONİST VEGAN HAREKET Stant C6
29 AVANTÜR KİTAP Stant C7
30 VALİDEBAĞ GÖNÜLLÜLERİ Stant  C8
31 BBT TÜRKİYE YAYINEVİ Stant  C9
32 HAYVAN HAKLARI İZLEME KOMİTESİ (HAKİM) & BurHak BURAK ÖZGÜNER HAYVAN HAKLARI ÇALIŞMA MERKEZİ  Stant C10
       
33 YERYÜZÜ DERNEĞİ  Stant  D1
34 YERYÜZÜ DERNEĞİ TAKAS MASASI Stant D2
35 GEL OYNA ve T - İSTASYONU Stant D3
36 YENİ İNSAN YAYINEVİ  Stant  D4
37 DOĞAL YAŞAM DERNEĞİ Stant D5
38 İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK OFİSİ Stant D6
39 ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ Stant D7
40 KOLZA BİODİZEL Stant  D8
41 YIRCA KÖYÜ ÜRETİCİ KADINLARI KOOPERATİFİ Stant  D9
42 MEKANDA ADALET Stant D10
43 KADIKÖY ATÖLYE Stant  D11
44 ÇEKÜL VAKFI Stant D12
45 GEA ARAMA KURTARMA EKOLOJİ VE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ Stant D13
46 Stant  D14
47 LANDLORD ENERJİ Stant  D15
48 BAK - KADIKÖY BELEDİYESİ KENTSEL ARAMA KURTARMA TAKIMI Stant D16
       
49 WAT MOBİLİTE Stant E1
       
50 ATIKSIZ YAŞAM DÜKKANI Stant F1
51 KADIKÖY DÜKKAN Stant F2
52 MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI Stant F3
53 İNDİ OYUNCAK INDITOYS  Stant F4
       
54 ANA SAHNE SAHNE  
       
55 KASDAŞ BÜFE BÜFE  
       
56 YEŞİL ALAN ATÖLYELER Yeşil Alan YA1-YA4
       
57 SÖYLEŞİ ALANI Söyleşi Alanı Söyleşi Alanı
       
58 ATÖLYE ALANI Stant A1-A5